Novinky

Oceláři brojí proti čínskému dumpingu, čeká se na ochranná cla
Oceláři brojí proti čínskému dumpingu, čeká se na ochranná cla (10.11.2015)

Proti přílivu levné čínské oceli do Evropy musí Brusel zakročit, jinak evropskému ocelářství hrozí nevratné škody. S tímto vzkazem šli zástupci evropských hutí na večeři s účastníky včerejší mimořádné Rady ministrů pro konkurenceschopnost.

Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/ocelari-broji-proti-cinskemu-dumpingu-ceka-se-na-ochranna-cla-1244030#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Ekologická daň dopadne už i na desetiletá auta, rozhodla vláda
Ekologická daň dopadne už i na desetiletá auta, rozhodla vláda (13.05.2015)

Ekologickou daň by nově mohli platit i majitelé aut starých deset let. Věcný záměr zákona o výrobcích s ukončenou platností, který s tím počítá, ve středu schválila vláda.

Některé jihočeské výkupy kovů evidují mírný odliv zákazníků
Některé jihočeské výkupy kovů evidují mírný odliv zákazníků (10.04.2015)

Někteří provozovatelé výkupů kovů v Jihočeském kraji zaznamenali mírný odliv zákazníků. Zákon o bezhotovostním výkupu, který platí měsíc, ale trh s odpady v regionu zásadním způsobem nepoznamenal. Města neevidují, že by jejich strážníci zjistili nelegální obchod s kovy. Vyplývá to z ankety ČTK. Bezhotovostní platby za výkup kovů od lidí zavedlo ministerstvo životního prostředí od 1. března.

Výkup kovů od FO v hotovosti pouze do 28. 2. 2015
Výkup kovů od FO v hotovosti pouze do 28. 2. 2015 (20.02.2015)

Ministr životního prostředí Richard Brabec podepsal vyhlášku, která má definitivně zakázat výkup kovů od fyzických osob za hotovost.

Výkup šrotu zachován
Výkup šrotu zachován (22.10.2014)

Za deset let bude v ČR zakázáno skládkování komunálního odpadu a recyklovatelných odpadů. Sněmovna to potvrdila v rámci novely odpadového zákona. Odmítla ale senátní úpravu této předlohy, podle níž by sběrny surovin nesměly vykupovat šrot s výjimkou autovraků od řadových občanů. Předloha míří k podpisu prezidentovi Miloši Zemanovi.

Sběrny lidem za papír nebo kovy nezaplatí ani korunu, navrhli senátoři
Sběrny lidem za papír nebo kovy nezaplatí ani korunu, navrhli senátoři (28.08.2014)

Senátoři opět řešili novelu, jež se dotýká změny pravidel pro zacházení s odpadem. Přišli se změnou, aby sběrny lidem za suroviny přestaly dávat peníze. Podnikatelům by pak platily jen bezhotovostně. Změna má zabránit krádežím kovových předmětů.

Sběrny čeká větší regulace, Sněmovna podpořila novelu o odpadech
Sběrny čeká větší regulace, Sněmovna podpořila novelu o odpadech (05.08.2014)

Sněmovna ve středu schválila senátní novelu odpadového zákona, jejímž cílem je ztížit možnost výkupu kradených kovů. Obce by měly získat pravomoc omezit provozní dobu sběren surovin na svém území, určit místa pro jejich provoz nebo je naopak úplně zakázat. Pro novelu hlasovalo 115 poslanců.

Chomutov chce pokutovat už odbočení s kárkou železa či papíru ke sběrně
Chomutov chce pokutovat už odbočení s kárkou železa či papíru ke sběrně (23.07.2014)

Chomutov chce kvůli zlodějům zakázat obyvatelům města odvážet do sběren kovy a papír. Nadále by je směli odevzdávat jen živnostníci a firmy. Příslušnou vyhlášku, která má podle představ magistrátu platit od ledna, už projednali chomutovští radní a chystají se ji předložit zastupitelstvu.

Pokud zastupitelé vyhlášku schválí, bude přestupkem už to, když někdo s papírem či železem na kárce zabočí ke sběrně. Za to může dostat na místě pokutu tisíc korun, ve správním řízení až třicet tisíc.

Celý článek si můžete přečíst zde.

Žehlička se nikdy nemůže stát odpadem
Žehlička se nikdy nemůže stát odpadem (23.06.2014)

Rozhovor s Petrem Millerem výkonným tajmeníkem Sdružení výkupců a zpracovatelů druhotných surovin si můžete přečíst zde.

 

Za šrot od ledna ani haléř. Nová vyhláška má zamést se zloději kovů
Za šrot od ledna ani haléř. Nová vyhláška má zamést se zloději kovů (18.06.2014)

Bohumínští zastupitelé schválili několik měsíců diskutovanou vyhlášku o výkupu železného šrotu a starého papíru. Hodlají díky ní razantně zatočit se zloději kovů. Počínaje lednem totiž za šrot nezískají v Bohumíně ani haléř.

Dobrovolníci o víkendu uklidili přes 500 černých skládek
Dobrovolníci o víkendu uklidili přes 500 černých skládek (05.06.2014)

V rámci akce Ukliďme Česko, jež proběhla pod záštitou Ministerstva životního prostředí v sobotu 17. května, sesbírali účastníci 350 tun odpadů. I přes nepřízeň počasí se místní úklidové akce uskutečnily na 280 místech po celé ČR, jen v některých městech a obcích severní Moravy, kde byla vyhlášena povodňová výstraha, se akce přesunula na pozdější termíny.

Tažení měst proti zlodějům kovů narazilo u ministerstva vnitra
Tažení měst proti zlodějům kovů narazilo u ministerstva vnitra (23.05.2014)

Nová iniciativa měst na Karvinsku proti výkupům kradeného kovu nabírá na síle. Změnou vyhlášky chtějí zakázat sběrnám výkupy kovů od fyzických osob. Lidé by tedy mohli šrot odevzdat jen v městských separačních dvorech. Ministerstvo vnitra ale upozorňuje, že vyhláška může odporovat zákonům.

Vrakovištím přibyla povinnost fotografovat vozidla před likvidací
Vrakovištím přibyla povinnost fotografovat vozidla před likvidací (22.05.2014)

Provozovatelé vrakovišť budou podle nové vyhlášky, která v úterý vstupuje v platnost, muset ke každému autovraku nově pořídit fotodokumentaci. Do čtyř dnů od přijetí vozu k sešrotování musí na ministerstvo životního prostředí (MŽP) poslat tři fotografie, které mají doložit totožnost vozu a jeho přítomnost na vrakovišti. Kromě fotodokumentace se zpřísňují i podmínky pro skladování autovraků.

Tvrdý byznys jménem odpad
Tvrdý byznys jménem odpad (10.03.2012)

Bez kovového šrotu se nedá vyrobit ocel a další kovy či slitiny. Přesto se na tuto strategickou surovinu hledí jako na odpad. To komplikuje život nejen šrotařským firmám, ale také hutím. Opatření, která mají nakládání se šrotem zjednodušit, se teprve připravují. Není ovšem jisté, zda vše naopak ještě více nezkomplikují.

Vladimír Bureš: Kovový šrot není jen odpad
Vladimír Bureš: Kovový šrot není jen odpad (10.03.2012)

Ceny železného šrotu žene vzhůru rostoucí poptávka z Asie. Evropské hutě pak musí nabízet vyšší ceny, aby se šrot z Evropy masivně nevyvážel. Nicméně konečná cena šrotu se neřídí jen podmínkami na světovém trhu, ale také potřebami konkrétních hutí, říká Vladimír Bureš, prokurista šrotařské společnosti TSR Czech Republic.

KOVOVÝ ODPAD
KOVOVÝ ODPAD (02.01.2012)

SBĚRNÉ SUROVINY UH, s.r.o.

Výkup železa a barevných kovů, kontejnerová doprava, nakládka hydraulickou rukou. Nejlepší ceny mosazi a staré mědi, to vše zajistí společnost Sběrné suroviny UH, s.r.o.

Více na:

777 718 343 (Rudolf Mazánek, ml.)

www.sbernesurovinyuh.cz

 

VÝKUP KOVŮ - BĚŽNÁ PRAXE NEBO CHYBA JEDNOTLIVCE ???
VÝKUP KOVŮ - BĚŽNÁ PRAXE NEBO CHYBA JEDNOTLIVCE ??? (11.02.2011)

Doporučený email od klienta olomoucké výkupny kovů.

Sbírat papír a železo se zase vyplatí.
Sbírat papír a železo se zase vyplatí. (22.04.2010)

Pokud máte doma schované staré noviny či například nepotřebný kus železa a chystáte se s nimi do sběrny, čeká vás příjemné překvapení. Ceny druhotných surovin vylétly prudce nahoru, například kovy či starý papír jsou nejdražší v historii. Vysoké ceny však začaly lákat také zloděje kovů.


Sběrné suroviny
Ohradové palety
Reklama

Sběrné suroviny UH, s.r.o.

Copyright © 2008 Výkup Železa | Obchodní podmínky